wz

TenSing TYJÁTR je:

  • hudebně-divadelní volnočasová aktivita YMCA Praha

(YMCA Praha se věnuje úspěšně práci s mládeží již déle než deset let prostřednictvím nízkoprahových klubů a aktivity TenSing. Kořeny podobných projektů zakládaných sdružením YMCA (křesťanské sdružení mladých lidí)  sahají až k roku 1967, kdy byl založen první TenSing v Norsku)

  • především pro mladé lidi ve věku od 10ti do 20ti let
  • zpívání náctiletých (samotné slovo TenSing pochází z anglického teenager's singing)
  • muzikál, zpěv, tanec, divadlo, hra na hudební nástroj, režie, choreografie, scénografie, práce s audio-technikou, a spousta dalších kreativních činností...
  • dobrá parta kamarádů

 

Cíle TenSingu TYJÁTR:

  • vychovávat a vést mladé lidi k aktivnímu a zodpovědnému životu
  • podporovat samotné nadšení pro kreativní činnost a postupné zdokonalování
  • v TenSingu je důležité stavět proces před produkt (aktivita je otevřená všem zájemcům bez rozdílu nadání pro danou činnost)

 


 

Co vlastně děláme?

Scházíme se pravidelně jednou týdně a děláme co nás baví - tedy zpíváme, tančíme, připravujeme drama, hrajeme v kapele, zamýšlíme se nad zajímavými tématy, ale také spolu prostě popovídáme, či občas zahrajeme nějaké veselé hry nebo si zasportujeme :) Snažíme se být co nejlepší a postupně se zlepšovat a učit se nové věci. Stále však zůstáváme na rovině amaterů - ovšem velmi nadšených amaterů =)

Také jezdíme na společné víkendové akce, výlety, účastníme se tensingového Festivalu, koncertů GospelNight, v létě jezdíme na tensingový tábor (TSCZ) a také pořádáme vlastní koncerty a vystoupení. Spolupracujeme s tensingáři po celé naší republice i s tensingáři ze zahraničí (Slovensko, Norsko, Německo, Anglie, Lotyšsko, Ukrajina i jinde).

 

Jak fungujeme?

Celou naši skupinu vede tzv. tensingová rada - 3 zkušení vedoucí. Snažíme se podle  tradic YMCA rozvíjet celou osobnost - tělo, ducha i duši. Pomáhají nám k tomu tzv. tři tensingová "K": Kreativita, Kultura a Kristus.

Naši aktivitu zaštiťuje YMCA Praha (křesťanské sdružení mladých lidí).

 

Další zajímavé informace naleznete webových stránkách TenSingu na www.tensing.cz.

 

 


 

Naši sponzoři: